fbpx

Brela – brama do Makarskiej

Wyjątkowy kurort Brela znajduje się na zboczu pod górą Biokovo i jest bramą do Makarskiej Riwiery, która jest oddzielona od Omis Riviera przez zatokę Vruja. Na południowym wschodzie znajduje się kurort Baška Voda. Brela szczyci się jedną z najpiękniejszych plaż nad Adriatykiem, plażą Punta Rata, która ma prawie kilometr długości. Malowniczy charakter kurortu podkreślają pobliskie lasy sosnowe. Jego naturalne piękno sprawia, że jest to jeden z najbardziej poszukiwanych kurortów w Środkowej Dalmacji. Wielu turystów uważa Brelę za jeden z bardziej luksusowych ośrodków turystycznych. Liczy ponad 1600 mieszkańców. W okolicy rosną drzewa oliwne, znana odmiana wiśni maraska i winorośl (produkuje się tu dalmatyńską vugavę i deserowe wino prosecco).

Brela rozciąga się wokół pięknego wybrzeża na kilka kilometrów i składa się z Donje Selo, Stomarica, Soline i Jakiruša. Wioska Jakiruša jest najspokojniejszą częścią całej Breli, inne są znacznie bardziej ruchliwe z wieloma restauracjami i lokalami rozrywkowymi. Brela ma wiele mniejszych lub większych plaż z stopniowym wejściem do morza odpowiednim dla dzieci. Plaże oddzielone są głazami, z których jeden tworzy miniaturową wyspę na morzu, znaną również jako “Kamen Brela”, która stała się symbolem kurortu.

Wybierz spośród szerokiej gamy zakwaterowania w bramie Riwiery Makarskiej, wyjątkowym kurorcie Brela z jedną z najpiękniejszych plaż nad Adriatykiem.

Zakwaterowanie Brela, Apartamenty Brela, Wakacje Brela, Hotele Brela, Last Minute Brela

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024