fbpx

Crikvenica – najbliższy cel podróży

Kvarner jest jedną z najbliższych destynacji. Długie plaże są stworzone do rodzinnych wakacji i zabawy, dzięki nadmorskim promenadom pełnym kawiarni i restauracji. Miasto Crikvenica to tradycyjny popularny kurort z ponad 11 000 mieszkańców. Nazwa Crikvenica pochodzi od chorwackiego crkva (kościół) po miejscowym kościele klasztornym Pavlans. W okolicy panuje łagodny klimat, kurort jest ładnie zagospodarowany, ma bogatą roślinność, a także uzdrowiska. Oprócz pięknych plaż, Crikvenica oferuje również wiele możliwości uprawiania sportu, a także turystyki pieszej i rowerowej. W Crikvenicy znajduje się również akwarium z wieloma okazami ryb adriatyckich i tropikalnych. Miasto jest gospodarzem wielu wydarzeń kulturalnych i społecznych, takich jak festiwale, koncerty i targi. Wszystko to sprawia, że Crikvenica jest atrakcyjnym miejscem na wakacje z dobrym stosunkiem ceny do jakości usług.

Crikvenica jest gospodarzem Sport Fest w lipcu, podczas którego odbywają się zawody w wakeboardingu (narty wodne), piłce ręcznej i siatkówce plażowej, a wieczór zarezerwowany jest na rozrywkę muzyczną. Pod koniec sierpnia odbywa się Tydzień Wędkarski, podczas którego można cieszyć się kulinarnymi przysmakami, wystawami, koncertami, szkołą żeglarską i oczywiście mnóstwem ryb. W pobliskim mieście Selce w lipcu odbywają się spektakularne regaty żeglarskie Selce Open.

Crikvenica oferuje kilka pięknych plaż: Plaża Crikvenica jest jedną z największych plaż w Crikvenicy i znajduje się w samym centrum miasta. Jest wyposażona w prysznice, toalety i jest dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich. Plaża Kacjak jest popularna wśród nudystów, otoczona lasem sosnowym i oferuje piękne widoki na morze. Plaża Crni Molo znajduje się na południu Crikvenicy i jest popularna wśród młodzieży. Plaża Omorika znajduje się na północy Crikvenicy i jest popularna wśród rodzin z dziećmi. Plaża jest wyposażona w plac zabaw dla dzieci i oferuje różne sporty wodne. Plaża Dramalj otoczona jest piękną przyrodą, jest mniej zatłoczona niż inne plaże w Crikvenicy i oferuje piękne widoki na morze.

Wybierz spośród szerokiej oferty zakwaterowania w chorwackiej Crikvenicy. Przeczytaj pełne informacje, opinie klientów i zobacz galerie zdjęć..

Zakwaterowanie Crikvenica, Apartamenty Crikvenica, Wakacje Crikvenica, Hotele Crikvenica, Last Minute Crikvenica

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024