fbpx

Dugi otok – dziewicza wyspa jaskiń

Wyspa Dugi otok znana jest z licznych jaskiń: Strašna peć, Kozja peć, Veli Badanj, Crvene rupe, Pećna. Na południu wyspy znajduje się jedna z najpiękniejszych zatok Adriatyku Telašćica, na północy znajduje się równie malownicza zatoka Solišćica. Południowa część wyspy jest skalista, zachodnie wybrzeże jest strome i wysokie. Dugi Otok ma piękną i dziewiczą przyrodę. Na wyspie mieszka prawie 2000 mieszkańców. Na wyspie uprawia się winorośl, drzewa oliwne i warzywa, a mieszkańcy zajmują się także hodowlą owiec i rybołówstwem.

Główną i największą miejscowością jest Sali, której nazwa pochodzi od dawnych warzelni soli i gdzie można wziąć udział w festiwalu ludowym Aljske užance, którego najweselszą częścią jest wyścig osłów. Savar to małe miasteczko słynące z kamieni, które tworzą główny plac Zadaru, rzymskich i weneckich pałaców i kościołów, a nawet budynku ONZ w Nowym Jorku. W miejscowości Veli Rat znajduje się Punta Bianca, najwyższa adriatycka latarnia morska o wysokości 42 metrów.

Wyspa Dugi otok oferuje doskonałe warunki do uprawiania wszystkich sportów wodnych, w miejscowości Božava znajduje się prestiżowa szkoła nurkowania. Bardzo blisko wyspy znajdują się Wyspy Kornati (Park Narodowy Kornati), które są magnesem dla wszystkich miłośników nietkniętej przyrody. Dugi otok ma połączenie promowe z Zadar z Brbinj.

Wybierz z oferty zakwaterowania na chorwackiej wyspie Dugi otok z jej piękną i nietkniętą przyrodą z mnóstwem jaskiń i wspaniałymi możliwościami uprawiania sportów wodnych.

Zakwaterowanie Dugi, Apartamenty Dugi, Wakacje Dugi, Hotele Dugi, Last Minute Dugi

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024