fbpx

Hvar – wyspa z najczystszym morzem

Jedna z dziesięciu najpiękniejszych wysp na świecie, na której znajdziesz zarówno całkowitą prywatność, jak i bogate życie nocne. Okoliczne morze jest jednym z najczystszych na Adriatyku według najnowszych badań. Wyspa ma ponad 11 000 mieszkańców i jest najdłuższą wyspą w Chorwacji.

Na Hvarze uprawia się winorośl, drzewa oliwne, owoce południowe (cytrusy, figi), a także drzewa świętojańskie, których owoce znane są w naszym kraju jako chleb świętojański. Hvar słynie z uprawy lawendy i rozmarynu. Zaopatrzenie w wodę zapewnia podwodny rurociąg z lądu.

Historia wyspy Hvar jest bardzo stara, a najstarsze znaleziska pochodzą z okresu od 6000 do 5000 lat p.n.e.. Podobnie jak cały Adriatyk, Hvar został zasiedlony przez Ilirów, a później przez Greków. Na żyznym Pole Starigradskie, na wschód od miasta Stari Grad zachował się tak zwany grecki ager, czyli parcelacja gruntów rolnych. Jest to zabytek historyczny wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Główne kurorty na wyspie to Hvar, Stari Grad, Jelsa. Hvar jest domem dla najstarszego teatru w Chorwacji. W centrum miasta turyści będą oczarowani głównym placem – Pjaca i ozdobną dzwonnicą katedry, nad którą dumnie wznosi się twierdza wojskowa Fortica, znana również jako Spanjol. Miasto Sucuraj zachwyca zabytkami, a plaże sprawiają, że wakacje z dziećmi są najbardziej odpowiednie w miastach  Zavala i Milna. Zapach lasów sosnowych można poczuć w miejscowości Jelse, która ukryta jest u podnóża dwóch najwyższych gór Hvaru.

Wybierz spośród szerokiej oferty zakwaterowania na chorwackiej wyspie Hvar z najczystszym morzem na Adriatyku. Przeczytaj pełne informacje, opinie klientów i obejrzyj galerie zdjęć.

Zakwaterowanie Hvar, Apartamenty Hvar, Wakacje Hvar, Hotele Hvar, Last Minute Hvar

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024