fbpx

Istria – największy chorwacki półwysep

Istria to największy chorwacki półwysep, pełen różnorodności i kolorów. Wiele opcji zakwaterowania na całym wybrzeżu uzupełnia bogata oferta w głębi lądu, która jest pełna winnic.

Umag oferuje światowej sławy turniej tenisowy Croatia Open każdego roku. Zwiedzający będą cieszyć się historią sięgającą czasów starożytnych. Dzięki trzem eliksirom Istrii: winu, oliwkom i truflom, Umag był ważnym i atrakcyjnym kurortem od czasów starożytnych i stał się jednym z najważniejszych turystycznych miejsc docelowych w Chorwacji. Novigrad oferuje doświadczenie kulturalne w postaci festiwalu bluesowego z udziałem światowej klasy muzyków, który jest uzupełniany przez wiele innych festiwali kulturalnych, rozrywkowych i gastronomicznych. Poreč z Valamar Jazz Festival spodoba się szczególnie miłośnikom jazzu, a wpisana na listę UNESCO bazylika św. Eufrazjusza ze swoją architekturą i pięknymi bizantyjskimi mozaikami zachwyci każdego odwiedzającego. Miasto Rovinj położone jest na pagórkowatym półwyspie, a jego “Noc Rovinj” stała się najczęściej odwiedzanym letnim festiwalem wędkarskim na Adriatyku. Riviera Fažana oferuje odwiedzającym mnóstwo atrakcji. Można tu korzystać z pięknych plaż, tras rowerowych, pól golfowych i szkoły windsurfingu. Zachwyca również rzymską willą w Valbandon, uliczkami Peroj, promenadami i placem w Fažana, gdzie latem odbywają się festiwale rybackie, festiwale folklorystyczne i pokazy mody biżuterii z okresu rzymskiego.

W mieście Pula, które zostało założone 3000 lat temu, poczujesz się jak w starożytnym Rzymie dzięki głównemu placowi Forum ze świątyniami, ratuszowi, Złotej Bramie, ale być może przede wszystkim będziesz podziwiać dobrze zachowaną Arenę, gdzie w odległej przeszłości odbywały się walki gladiatorów. Będziesz cieszyć się kulturą na Festiwalu Filmowym w Puli, gdzie filmy są wyświetlane pod gołym niebem tego chorwackiego Koloseum. Riwiera Medulin znajduje się w najbardziej wysuniętej na południe części Istrii lub Magicznej Krainy (Terra Magica), jak jest często nazywana. Urok Riwiery Medulin leży w królestwie orchidei na przylądku Kamenjak, w pobliżu miasta  Premantura, ślady dinozaurów na wyspie Fenoliga, a także w starych wiatrakach i zacisznych plażach zatoki Medulin, gdzie znajduje się wiele ukrytych zakątków przeznaczonych do odosobnionego relaksu. Park Narodowy Brijuni to archipelag, który zapewni ci przygodę safari, podczas której zobaczysz najbardziej zróżnicowaną florę i faunę, a także ślady dinozaurów. Riwiera Labin jest jedną z pierwszych riwier, na których wystartowała chorwacka turystyka. Świąteczna atmosfera wieczorów “Co gotowały nasze babcie” (Ca su kuhale naše noni) to wyjątkowe doświadczenie, które daje odwiedzającym Rabac możliwość poznania kultury i tradycji Chorwacji.

Wybieraj spośród szerokiej gamy obiektów noclegowych na największym chorwackim półwyspie Istria, który jest pełen różnorodności, malowniczości i różnorodnych kolorów.

Zakwaterowanie Istria, Apartamenty Istria, Wakacje Istria, Hotele Istria, Last Minute Istria

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024