fbpx

Korcula – dziewicza wyspa wina

Wyspa Korcula należy do grupy wysp Południowej Dalmacji. Ma ponad 15 000 mieszkańców. Jej linia brzegowa jest bardzo nierówna i otoczona wieloma wysepkami (Badija, Majsan, Planjak, Vrnik, Sutvara, Ošjak, Proizd). Część wyspy jest górzysta, a wzgórza osiągają wysokość ponad 500 metrów. Na wyspie uprawia się bardzo wysokiej jakości winorośl, owoc południowy, który jest źródłem niektórych popularnych win, takich jak Pošip, Rukatac, Grk i Plavac. Korzystne warunki klimatyczne przyczyniają się do dużej liczby odwiedzających wyspę nawet poza sezonem. Najbardziej znane są nadmorskie wioski Korčula, Vela Luka,

Wyspa była zamieszkana w czasach prehistorycznych, podobnie jak na całym Adriatyku, pierwszymi mieszkańcami byli Ilirowie, później Grecy, a następnie Rzymianie. Historycznie znana jest bitwa morska, która miała miejsce między Wenecjanami a Genueńczykami w 1298 roku, w której słynny podróżnik Marco Polo został schwytany przez Genueńczyków, który później napisał swój słynny dziennik podróży na Daleki Wschód w genueńskim więzieniu. Przez wiele stuleci wyspą rządzili Wenecjanie, którzy nadali jej typowy charakter i koloryt. Prawie cała wyspa, a zwłaszcza stolica Korcula, zachowała niemal nienaruszony swój starożytny, oryginalny charakter oraz zabytki kultury i historii.

Wyspa Korcula jest połączona ze stałym lądem (Orebić) promem z portu Korcula-Dominće. Port bezpośrednio w mieście obsługuje głównie statki wycieczkowe i jachty. Kolejny port znajduje się w Vela Luka, gdzie zatrzymują się promy i łodzie z Split, a następnie kontynuują podróż na wyspę Lastovo.

Wybieraj spośród szerokiej gamy zakwaterowania na dziewiczej starożytnej chorwackiej wyspie Korcula, której obywatelem był słynny podróżnik Marco Polo.

Zakwaterowanie Korcula, Apartamenty Korcula, Wakacje Korcula, Hotele Korcula, Last Minute Korcula

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024