fbpx

Krk – pobliska wyspa na spokojne wakacje

Wyspa Krk, która jest jedną z największych wysp w Chorwacji, oferuje turystom różnorodne opcje wypoczynku. Wyspa należy do Wysp Kvarnerskich i jest jednym z najbliższych miejsc docelowych dla wczasowiczów. Północna część wyspy jest najbardziej zaludniona i żyzna, z nierównym skalistym wybrzeżem. Wschodnia część wyspy z czasem zamieniła się w skaliste pustkowie z powodu wiatru napływającego z lądu (bora). Turystów najbardziej przyciągają utrzymywane w czystości plaże, z których aż 14 zostało wyróżnionych Błękitną Flagą.

Najbardziej znanymi miejscami turystycznymi są miasta Krk, Punat, Lapidarium w Omišalj, Zamek chorwackiej szlachty Frankopana w mieście Krk oraz replika najstarszego zabytku chorwackiej piśmienności – Bašćanska tabula w Jurandvore. Aby doświadczyć miasta Krk w jego starożytnym świetle, weź udział w festiwalu ludowym Stomorina na cześć święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i ciesz się dźwiękami tradycyjnego ludowego instrumentu dętego, sopile.

Wyspa jest połączona z lądem mostem o konstrukcji betonowej i jest to jeden z najdłuższych mostów o tej konstrukcji na świecie (1430 m). Zaopatrzenie w wodę zapewniają dwa małe jeziora: jezioro Omiska i jezioro Ponikve. Jedna trzecia wyspy pokryta jest lasami. Na Krk kwitnie hodowla owiec, rybołówstwo, uprawa oliwek, owoców, warzyw i winorośli. Miłośnikom aktywnego wypoczynku wyspa Krk oferuje ponad 300 km zadbanych szlaków rowerowych i pieszych.

Wybierz spośród szerokiej oferty zakwaterowania na spokojnej chorwackiej wyspie Krk. Przeczytaj pełne informacje, opinie klientów i obejrzyj galerie zdjęć.

Zakwaterowanie Krk, Apartamenty Krk, Wakacje Krk, Hotele Krk, Last Minute Krk

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024