fbpx

Kvarner – najbliższy chorwacki region

Region Kvarner rozciąga się wzdłuż Zatoki Kvarner od Istrii na północy do wyspy Pag a Zadar Riviera na południu. Przyjemny śródziemnomorski klimat na wybrzeżu, duża różnorodność architektury i kultury, a także liczne wyspy sprawiają, że region ten jest kuszącym celem turystycznym. Region oferuje wiele atrakcji, piękne plaże, różne atrakcje, górskie drogi, a także bardzo znany Plitwickie Jeziora Park Narodowy.

Wyspy Kvarner mają zróżnicowaną przyrodę, piękne kamienne plaże, atrakcyjne zatoki, rozległe lasy sosnowe i pasma górskie, a także miasta wyspiarskie z unikalnym dziedzictwem kulturowym. Do najpopularniejszych wysp należą Cres, największa adriatycka wyspa w Chorwacji, popularny kurort wyspa Krk, Pag słynna w całej Chorwacji z wyjątkowego owczego sera “Paški sir” i soli morskiej, która jest nadal produkowana w tradycyjny sposób. Równie słynne są wyspy, takie jak Lošinj, na której znajduje się największe wyspiarskie miasto w Chorwacji – Mali Losinj lub wyspa Rab z tytułowym średniowiecznym miastem otoczonym murami.

Nadmorskie miasta takie jak Opatija, Crikvenica oraz Selce kuszą swoją atmosferą i pięknymi plażami. Wybierz się na spacer po Opatija, pierwszym uzdrowisku na wybrzeżu Adriatyku. Ciesz się austro-węgierską atmosferą tego, co kiedyś nazywano “Małym Wiedniem” i weź udział w jednym z najsłynniejszych wydarzeń w Europie – Kaisernacht. W Senj możesz cieszyć się największym letnim karnawałem w Chorwacji. Możesz też wziąć udział w tańcach i zabawach na festiwalu Ružica Vinodola w Novi Vinodolski, który zachowuje zwyczaje dawnych winiarzy. Jeśli chcesz bawić się do białego rana, dowiedz się dlaczego Zrće Beach nazywana jest chorwacką Ibizą. Rijeka, stolica i największe miasto regionu, oferuje różnorodną architekturę, muzea, galerie i teatry, a także prawdziwie kulturalną atmosferę wakacji, wraz z jednym z najstarszych i najbardziej znanych karnawałów w Europie. Rijeka to także największy port morski na chorwackim wybrzeżu z długą tradycją. Znajdują się tu schody Trsat, które prowadzą do Trsat, najstarszego miejsca pielgrzymek maryjnych w Chorwacji.

Zakwaterowanie Kvarner, Apartamenty Kvarner, Wakacje Kvarner, Hotele Kvarner, Last Minute Kvarner

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024