fbpx

Makarska – Riwiera Śródziemnomorska

Najsłynniejszy kurort w Dalmacji oferuje atrakcyjne otoczenie z długotrwałym ciepłym klimatem, bogactwem kulturowym i historycznym oraz wieloma możliwościami zabawy podczas wakacji. Miasto jest chronione przez górski masyw Biokovo, który jest szczególnie popularny wśród miłośników jazdy na rowerze dzięki kilku kilometrom dobrze utrzymanych ścieżek rowerowych. Oprócz dobrze zachowanej architektury w dziewiczej przyrodzie, można tu również podziwiać wspaniały widok na wyspy Brač i Hvar. W okolicy uprawia się winorośl, owoce i drzewa oliwne. Makarska jest jednym z ważnych kurortów uzdrowiskowych, gdzie leczy się choroby układu oddechowego, układu mięśniowo-szkieletowego i zwyrodnieniowe. Znane na całym świecie i wielokrotnie nagradzane kilkukilometrowe plaże należą do najpiękniejszych nad Adriatykiem, a malownicze miasteczka wzdłuż wybrzeża stwarzają idealne warunki do wypoczynku w Chorwacji lub w centrum Dalmacji.

Atrakcją turystyczną jest strefa przybrzeżna Riwiery Makarskiej z miejscowościami Brela i jej plażą Punta Rat, Baska Voda, Podgora oraz malownicze miasteczko Tučepi. Miasto Makarska, które jest centrum Riwiery, ma śródziemnomorski wygląd. Centrum miasta tętni życiem nie tylko w sezonie letnim, ale także przed i po nim. Turyści cieszą się długimi spacerami po plażach i różnymi wydarzeniami kulturalnymi. Makarska słynie z kamiennych uliczek, głównego placu Kačićev trg, klasztoru franciszkanów i Muzeum Malakologicznego. Makarska ma prawie 14 000 mieszkańców.

Oprócz atrakcji przyrodniczych i historycznych, Riwiera Makarska znana jest również z bogatego życia nocnego. Rozrywkę zapewniają również różne wydarzenia kulturalne, festiwale ludowe, noce rybackie, zwłaszcza sierpniowy karnawał i Noc Kalelarga (Noć Kalelarge), które są organizowane w ramach Makarskiego Festiwalu Letniego (Makarsko ljeto).

Wybierz spośród szerokiej oferty zakwaterowania w najbardziej znanym kurorcie Makarska. Przeczytaj pełne informacje, opinie klientów i obejrzyj galerie zdjęć.

Zakwaterowanie Makarska, Apartamenty Makarska, Wakacje Makarska, Hotele Makarska, Last Minute Makarska

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024