fbpx

Medulin – perła Istrii i oaza spokoju

Medulin to małe miasteczko i ważny ośrodek turystyczny położony w najbardziej wysuniętej na południe części Istrii, kilka kilometrów na południe od Puli. Niegdyś mała wioska rybacka i rolnicza, została przekształcona w nowoczesny ośrodek turystyczny. Jest to idealne miejsce na spokojne i romantyczne wakacje, a także na bardziej aktywne wakacje z wieloma możliwościami uprawiania sportu. Medulin ma prawie 3000 mieszkańców, a cała Riwiera Medulin liczy około 6500 mieszkańców. Mieszkańcy pierwotnie zajmowali się rybołówstwem i rolnictwem, ale obecnie ich głównym źródłem utrzymania jest turystyka.

Symbolem Medulina jest zrekonstruowany wiatrak z końca XIX wieku. Stanowisko archeologiczne Vižula znajduje się w malowniczej nadmorskiej okolicy w północno-zachodniej części chorwackiej Istrii. Zachowały się tu pozostałości rzymskiego domu wiejskiego, który został zbudowany na półwyspie. Wyróżniał się on swoimi rozmiarami i monumentalną architekturą, a także bogatą dekoracją i pięknymi mozaikami. Dziś można go zobaczyć w doskonałym stanie w Parku Archeologicznym Vižula.

Obszar chroniony Donji Kamenjak znajduje się w najbardziej wysuniętej na południe części półwyspu Kamenjak (na południe od Premantura). Jest to najbardziej atrakcyjna i najczęściej odwiedzana lokalizacja tej Riwiery. Ma niezwykle nierówną linię brzegową z trzydziestoma zatoczkami i jedenastoma niezamieszkanymi wysepkami. Gornji Kamenjak, położony między Premanturą na południu i Volme na północy, jest bardzo ważnym botanicznie obszarem, na którym rośnie prawie 500 gatunków roślin. Donji Kamenjak leży na południe od Premantury i obejmuje obszar ponad 400 hektarów. Charakteryzuje się różnorodnością gatunków botanicznych, specyficznym mikroklimatem i jest bardzo interesujący z geologicznego punktu widzenia. Wczasowicze mogą cieszyć się pieszymi wędrówkami, pięknymi widokami i kąpielami na ukrytych romantycznych plażach. Miłośnicy jazdy na rowerze mogą skorzystać z oznakowanych ścieżek rowerowych. Można także pływać kajakiem wzdłuż wybrzeża, surfować na falach lub nurkować. Atrakcyjna architektura, liczne plaże i dobre jedzenie przyciągają turystów do Medulin na coroczne wakacje.

Wybierz spośród szerokiej oferty zakwaterowania w najbardziej atrakcyjnej i najczęściej odwiedzanej lokalizacjiIstria. Przeczytaj pełne informacje, opinie klientów i obejrzyj galerie zdjęć.

Zakwaterowanie Medulin, Apartamenty Medulin, Wakacje Medulin, Hotele Medulin, Last Minute Medulin

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024