fbpx

Mljet – wyspa gastronomii, winnic i drzew oliwnych

Mljet to wyspa w południowej części chorwackiego wybrzeża Adriatyku, która jest popularnym celem turystycznym dzięki pięknej przyrodzie, bogatej historii, pięknym plażom i Parkowi Narodowemu Mljet. Park narodowy zajmuje powierzchnię 54 km² i obejmuje dwa słodkowodne jeziora – Wielkie i Małe Jezioro. Oprócz jezior, Mljet oferuje również wiele szlaków turystycznych, turyści mogą odwiedzić różne wioski, takie jak Goveđari, które znajduje się w pobliżu Wielkiego Jeziora i jest otoczone pięknymi winnicami i drzewami oliwnymi.

Najstarsze znaleziska na wyspie pochodzą z epoki brązu. Na przestrzeni dziejów wyspa była kolejno rządzona przez władców rzymskich, bizantyjskich, weneckich i chorwackich. Do najsłynniejszych zabytków historycznych na wyspie należy XII-wieczny wenecki klasztor Najświętszej Marii Panny. Na wyspie znajduje się również kilka starożytnych rzymskich pałaców i amfiteatrów.

Dla bardziej aktywnych wczasowiczów, wyspa jest odpowiednia dla fanów nurkowania dzięki bogatemu podwodnemu światu Morza Adriatyckiego. Na wyspie znajduje się kilka centrów nurkowych oferujących sprzęt i kursy dla początkujących i zaawansowanych nurków.

Mljet jest również popularny ze względu na gastronomię opartą na świeżych owocach morza i tradycyjnych chorwackich potrawach oraz możliwość delektowania się lokalnym winem i oliwą z oliwek.

Wybieraj spośród szerokiej gamy apartamentów, hoteli i kwater prywatnych na wyspie Mljet, idealnych dla osób poszukujących pięknej przyrody, spokojnej okolicy oraz bogatej historii i kultury.

Zakwaterowanie Mljet, Apartamenty Mljet, Wakacje Mljet, Hotele Mljet, Last Minute Mljet

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024