fbpx

Murter – wyspa spokoju, pięknych plaż i zatok

Murter to mała spokojna wyspa w Środkowej Dalmacji, która jest popularnym miejscem turystycznym ze względu na piękną przyrodę i gościnność mieszkańców. Jednym z najpiękniejszych miejsc na wyspie jest popularny Park Narodowy Kornati, który rozciąga się na ponad 100 małych wyspach i wysepkach na Morzu Adriatyckim. Park narodowy jest rajem dla miłośników przyrody i oferuje turystom możliwość zobaczenia ciekawej fauny i flory, takiej jak delfiny i rekiny. Ponadto na wyspie znajduje się wiele pięknych plaż i zatok, z których najbardziej znane to plaże Čigrađa, Slanica i Podvrške.

Murter jest popularny ze względu na tradycyjne festiwale i uroczystości. Najbardziej znanym z nich jest święto świętego Rocha, które odbywa się w sierpniu i obejmuje tradycyjne chorwackie tańce, pieśni i muzykę oraz jest świetną okazją do spróbowania lokalnej gastronomii.

Wybierz spośród bogatej oferty apartamentów, hoteli i kwater prywatnych na wyspie Murter dla tych, którzy szukają pięknej przyrody, lokalnej gastronomii i gościnności.

Zakwaterowanie Murter, Apartamenty Murter, Wakacje Murter, Hotele Murter, Last Minute Murter

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024