fbpx

Nin – królewskie miasto o chwalebnej przeszłości

Nin to małe, senne miasteczko położone na wybrzeżu Zatoki Nin, na północ od Zadaru. Nazywane jest miastem chwalebnej przeszłości, a także najstarszym miastem królewskim Chorwacji. W mieście znajduje się najmniejsza katedra na świecie, kościół Świętego Krzyża (Sveti Križ). Nin jest niezwykłe ze względu na swoje położenie – jest rozłożone na małej wyspie połączonej ze stałym lądem dwoma starożytnymi kamiennymi mostami. Wjeżdża się do niego przez Bramę Donja Gradska, która zachowała się wraz z kilkoma pozostałościami średniowiecznych fortyfikacji miejskich. Anzelma z Nin, który według tradycji chrześcijańskiej był jednym z 70 uczniów Jezusa.

Nińska Laguna jest jedną z głównych atrakcji Nin. Położenie miasta sprawia, że jest ono idealne do spacerów i wycieczek po okolicy, takich jak wyspa Vir, z którą jest połączone mostem, i oczywiście największe miasto w okolicy – Zadar. Niedaleko znajdują się zjawiska naturalne – Park Narodowy Paklenica i kanion rzeki Zrmanje.

Niedaleko Nin znajduje się jeden z najbardziej tętniących życiem i najpopularniejszych kurortów w północnej Dalmacji – Zaton, zaledwie 3 km na południe, który w przeciwieństwie do wielu większych i bardziej znanych miejsc wakacyjnych, oferuje swoim gościom nie tylko bogactwo możliwości rekreacyjnych, ale także sport i rozrywkę, i to w niezwykle dużym stopniu jak na Chorwację. Zaton znajduje się w pobliżu miasta Zadar i jest szczególnie popularny wśród rodzin z dziećmi dzięki pięknej piaszczystej plaży i turkusowemu morzu. Na plaży dostępne są również leżaki i parasole. Zaton posiada wiele zabytków historycznych. Najbardziej znanym z nich jest średniowieczny kościół św. Mikołaja, znajdujący się na placu w centrum miasta. Wokół miasta znajduje się kilka starożytnych fortec i pozostałości rzymskich budynków.

Wybierz spośród szerokiej gamy zakwaterowania w najstarszym chorwackim mieście królewskim Nin z piękną laguną Nin..

Zakwaterowanie Nin, Apartamenty Nin, Wakacje Nin, Hotele Nin, Last Minute Nin

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024