fbpx

Omis – miasto bogate w dalmatyńskie tradycje

Riwiera Omiš rozciąga się wzdłuż skał między Split i Makarska Riwiera. Spokojna część Adriatyku jest interesująca dzięki nietkniętej i zróżnicowanej przyrodzie z piaszczystymi i żwirowymi plażami. Historyczne miasto Omis jest jednym z popularnych kurortów, z ponad 15 000 mieszkańców zajmujących się rybołówstwem, rolnictwem i usługami turystycznymi. Ma bogatą historię jako miasto piratów, a także tradycję rybacką i wojskową. Świadczą o tym dwie zachowane fortyfikacje – Mirabella (Peovica) i Starigrad (Fortica). Z nich można było chronić Omiš, sąsiednie tereny i morze. Dziś oferują wspaniały widok na okolicę. Riwiera Omią słynęła również z ręcznie robionych żaglówek.

Omis słynie na całym świecie z pieśni klapa, czyli tradycyjnego dalmatyńskiego śpiewu wielogłosowego bez akompaniamentu instrumentów muzycznych, który można usłyszeć podczas imprezy “Festiwal dalmatyńskiej klapy” (Festival dalmatinskih klapa). Dla sportowców z dozą dowcipu organizowane są zawody “Crazy Jumping” (Ludi skokovi), podczas których zawodnicy wykonują zabawne skoki do morza. “Piracka noc” (Gusarska noć) pokazuje przebranych aktorów odtwarzających XIII-wieczną bitwę morską między piratami a Wenecjanami.

Riwiera Omis obejmuje również Ruskamen, Lokva Rogoznica, Mimice, Pisak. Znajduje się tu również potężny kanion rzeki Cetina, gdzie miłośnicy adrenaliny mogą skorzystać z Zipline Trail lub wybrać się na rafting po rzece. W pobliżu Omiša znajduje się kilka innych atrakcji, takich jak Park Narodowy Biokovo, miasto Split, które słynie z części historycznej i zabytków, wodospadów Velika i Mala Gubavica. Wszystko to sprawia, że Omis jest doskonałym miejscem na wakacje z rodziną lub dla par szukających połączenia pięknego otoczenia, historii, zabawy i relaksu.

Wybierz spośród szerokiej gamy zakwaterowania w spokojnym Omis z jego zróżnicowaną przyrodą i bogatymi tradycjami. Przeczytaj pełne informacje, opinie klientów i zobacz galerie zdjęć.

Zakwaterowanie Omis, Apartamenty Omis, Wakacje Omis, Hotele Omis, Last Minute Omis

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024