fbpx

Pakostane – spokojne i różnorodne

Pakostane to popularny, ale spokojny ośrodek turystyczny położony w połowie drogi między Zadarem a Szybenikiem. Ma wyjątkową lokalizację na wąskim pasie wybrzeża między Morzem Adriatyckim a jeziorem Vrana. Słynie z pięknych plaż, które znajdują się blisko centrum miasta i krystalicznie czystego morza. Większość z nich jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi. Mieszka tu około 3000 mieszkańców, którzy utrzymują się głównie z turystyki. W okolicy uprawia się drzewa oliwne i winorośl. Oprócz aktywności na plaży, takich jak opalanie i pływanie, wczasowicze mogą łowić ryby, pływać łódką, uprawiać turystykę pieszą i wycieczki do pobliskich miast, miasteczek i wysp.

Naturalną atrakcją tego obszaru jest słodkowodne jezioro Vrana (Vranjsko jezero) z bardzo bogatą fauną i florą, które jest największym słodkowodnym jeziorem w Chorwacji oraz przylegający do niego rezerwat ornitologiczny. Niewiele miejsc na świecie może pochwalić się taką różnorodnością na tak małej przestrzeni.

Wybierz spośród szerokiej gamy zakwaterowania w popularnym i spokojnym kurorcie Pakostane z wieloma pięknymi plażami i wyjątkową różnorodnością.

Zakwaterowanie Pakostane, Apartamenty Pakostane, Wakacje Pakostane, Hotele Pakostane, Last Minute Pakostane

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024