fbpx

Podgora – piękno poza tłumami

Podgora to tradycyjna miejscowość turystyczna położona u podnóża pięknej góry Biokovo, a dzięki dziewiczej naturze, krystalicznie czystemu morzu i długim kamienistym plażom jest jednym z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych, szczególnie dla rodzin z dziećmi (dzięki stopniowemu wejściu do morza), ale także dla wszystkich tych, którzy lubią wypoczywać z dala od tłumów i zgiełku miasta. Miasto leży w samym sercu Dalmacji i jest częścią popularnej Makarskiej Riwiery. Podgora ma bardzo długą tradycję rybacką, o czym świadczy port pełen łodzi rybackich. W sezonie letnim często organizowane są wieczory rybackie z dalmatyńską muzyką na żywo, podczas których można skosztować lokalnych specjałów rybnych. Dzień ten jest również świętym dniem miasta Podgora. Ponadto w mieście odbywają się różne wieczory folklorystyczne i wydarzenia kulturalne. Najsłynniejsza z nich odbywa się w połowie sierpnia w dniu święta św. Wincentego, patrona miasta.

Ośrodek otoczony jest śródziemnomorską roślinnością i szczyci się pięknymi plażami, np. plaża Centar została wyróżniona niebieską flagą. Morze jest prawie wolne od jeżowców. Bardziej aktywni wczasowicze mogą wybrać się na wycieczkę w pobliskie góry Bikovo (wędrówki, jazda na rowerze, wspinaczka, paralotniarstwo) lub skorzystać z różnych możliwości sportowych, które Podgora ma do zaoferowania.

Wybieraj spośród szerokiej gamy zakwaterowania w dziewiczej miejscowości Podgora, gdzie możesz spędzić wakacje z dala od tłumów i cieszyć się wakacyjnym spokojem.

Zakwaterowanie Podgora, Apartamenty Podgora, Wakacje Podgora, Hotele Podgora, Last Minute Podgora

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024