fbpx

Primosten – malownicze i atrakcyjne miasto

To malownicze miasteczko i popularny kurort znajduje się w najbardziej wysuniętej na południe części Północnej Dalmacji i ma ponad 1500 mieszkańców, którzy zajmują się uprawą winorośli, oliwek i rybołówstwem. Primosten słynie z niezwykłych winnic z odmianą babić, ponieważ jego mieszkańcom udało się uprawiać winnice pomimo długiej suszy i na kamienistej glebie. Większość mieszkańców zajmuje się jednak turystyką. Primosten położony jest na dwóch półwyspach między zatokami Luka Primosten i Raduca. W pierwszej zatoce znajduje się oryginalna stara wioska Primošten z wąskimi uliczkami, schodami i kościołem na najwyższym punkcie, a na sąsiednim półwyspie Raduca znajdują się głównie usługi związane z turystyką – obiekty noclegowe, hotele, restauracje, bary, place zabaw i inne obiekty sportowe. W pobliżu zatoki Luka Primošten znajduje się kilka wysp, wysepek i skał, z których największą jest wyspa Maslinovik.

Stare miasto Primosten składa się z wąskich uliczek otaczających pięćsetletni kościół parafialny św. Jerzego (Župna crkva sv. Jurja) stojący na najwyższym punkcie półwyspu, z którego można podziwiać wspaniały widok. Primosten szczyci się kamienną “koronką” winnicą Bucavac i mariną Kremik, która jest jednym z najbardziej malowniczych portów w Chorwacji. Na południe od Primosten na wzgórzu Gaj znajduje się największy pomnik na świecie, monumentalny posąg z cokołem o wysokości 17 metrów i wadze 45 ton, Pomnik Matki Bożej z Loreto.

Wybierz spośród szerokiej oferty zakwaterowania w popularnym i atrakcyjnym kurorcie północnej Dalmacji, malowniczym miasteczku Primosten. Przeczytaj pełne informacje, opinie klientów i obejrzyj galerie zdjęć.

Zakwaterowanie Primosten, Apartamenty Primosten, Wakacje Primosten, Hotele Primosten, Last Minute Primosten

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024