fbpx

Rab – wyspa szczęścia i Rajska plaża

Wyspa Rab jest znana jako wyspa słońca, piasku, morza i piękna i jest nazywana “wyspą szczęścia” od czasów Rzymian – Felix Arba. Ma największą liczbę piaszczystych plaż na Adriatyku, aż trzydzieści. Wyspa jest górzysta. Dzięki przysłowiowym zimnym, porywistym wiatrom bora wiejącym z lądu, wschodnia część wyspy jest pozbawiona roślinności. Na wyspie znajduje się jedna z najpopularniejszych plaż Adriatyku, Rajska plaża. W centralnej części wyspy rosną drzewa oliwne, owoce i warzywa. Na wyspie mieszka ponad 9 000 mieszkańców. Największym miastem jest Rab, inne ważne to Lopar, Mundanija, Supetarska Draga, Kampor, Krko.

Miasto Rab i jego kamienne ulice zachęcają do podróży w czasie. W centrum miasta wyróżnia się Loża Miejska, dawne centrum życia publicznego oraz Pałac Książęcy (Dwór Książęcy), w którym najbardziej wyróżnia się wieża z gotyckimi oknami. W dolinie Supetarska Draga znajdują się pozostałości klasztoru benedyktynów i kościół św. Piotra, w którego dzwonnicy znajduje się najstarszy dzwon nad Adriatykiem. Z półwyspu Lopar można udać się na wyspę Goli otok, gdzie znajduje się najsłynniejsze więzienie z czasów byłej Jugosławii. Warto również odwiedzić Park Komrčar, który jest jedną z najpiękniejszych zielonych oaz na Adriatyku, gdzie rosną razem rodzime i egzotyczne rośliny. Na wyspie odbywa się największe święto Rabaan, Rapske Fjere, gdzie można doświadczyć świata tradycyjnego rzemiosła i domowych produktów oraz rabaańskich turniejów strzeleckich z kuszy, nawiązujących do przeszłości, kiedy mieszkańcy wyspy używali ich do obrony murów miejskich.

Wybierz spośród szerokiej oferty zakwaterowania na chorwackiej wyspie Rab z największą liczbą piaszczystych plaż nad Adriatykiem i słynną plażą Rajska Plaža. Przeczytaj pełne informacje, opinie klientów i obejrzyj galerie zdjęć.

Zakwaterowanie Rab, Apartamenty Rab, Wakacje Rab, Hotele Rab, Last Minute Rab

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024