fbpx

Rogoznica – Riwiera pięknych zatok

Pierwotnie wioska rybacka z ponad 2000 mieszkańców, Rogoznica ma jedną z najpiękniejszych przystani na Adriatyku – Marina Rogoznica. Otaczające ją surowe wybrzeże z dużą ilością zieleni oferuje przyjemne kąpiele i spokojny wypoczynek. W pobliżu mariny znajduje się zjawisko przyrodnicze – jezioro Smocze Oko, które jest połączone z morzem i jest chronionym pomnikiem przyrody. Ciche miejsca wokół Rogoznicy takie jak ZatoglavStupin Čelinepiękne zatoki skrywają idylliczne plaże. 

Legenda mówi o cudownym pojawieniu się Matki Boskiej, która ukazała się na skale Rogoznica, dlatego kościół na przylądku półwyspu Gradina został jej poświęcony. Podczas święta ku jej czci turkusowe morze jest ozdabiane wieloma kwiatami w wielkiej procesji. W zatoce Rogoznica zbudowano bezpieczny port, który regularnie zdobywa Błękitną Flagę i przygotowuje największe ciasta na Adriatyku dla zacumowanych tam żeglarzy.

Wybieraj spośród szerokiej gamy zakwaterowania w spokojnym chorwackim mieście Rogoznica, w którym znajduje się jedna z najpiękniejszych przystani na Adriatyku.

Zakwaterowanie Rogoznica, Apartamenty Rogoznica, Wakacje Rogoznica, Hotele Rogoznica, Last Minute Rogoznica

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024