fbpx

Rovinj – włoski romans na Istrii

Rovinj to piękne miasto na chorwackim półwyspie Istria opisywane przez wielu jako najpopularniejsze i najbardziej romantyczne miasto na Istrii. Posiada historyczne centrum z labiryntem wąskich uliczek, schodów i dziedzińców. Spacer deptakiem starego miasta zaprowadzi Cię do najwyższego punktu Rovinja – szczytu wzgórza, z którego roztacza się piękny widok i znajduje się na nim Kościół św. Eufemii. Domy w Rovnij mają pastelowe kolory, a wraz ze stromymi, krętymi uliczkami i wenecką dzwonnicą, miasto przypomina Włochy. Nurków urzeka możliwość nurkowania na słynnym wraku luksusowego statku pasażerskiego Baron Gautsch. Rybacy cieszą się “Nocą Rovinj”, która stała się najczęściej odwiedzanym letnim festiwalem rybackim na Adriatyku.

Rovinj to urocze miasteczko o bliskich kulturowych i historycznych powiązaniach z Włochami. Jest połączone z Wenecją szybkimi łodziami, co jest jedną z ulubionych wycieczek wielu turystów podczas wakacji na Istrii. Miasto jest również znane ze swojej sceny kulinarnej, więc znajduje się tu wiele dobrych restauracji, kawiarni i barów oferujących tradycyjne chorwackie potrawy i napoje. Można tu skosztować świeżych owoców morza, a także lokalnych win i oliwy z oliwek. W Rovinj znajduje się wiele pięknych plaż, na których można odświeżyć się w czystym i ciepłym Morzu Adriatyckim. Plaże otoczone są lasami sosnowymi i oferują idealne warunki do relaksu. Miłośnicy sportów wodnych mogą spróbować różnych aktywności, takich jak nurkowanie, kajakarstwo i windsurfing.

W pobliżu Rovinj znajdują się inne atrakcje turystyczne, takie jak zamek Dvigrad i park przyrody Lim Canals. Ponadto w pobliżu Rovinj można odwiedzić kilka ważnych zabytków, takich jak starożytne amfiteatry w Pula i Poreč, które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także odwiedzić Park Narodowy Brijuni.

Rovinj to piękne miasto, które oferuje wiele atrakcji dla odwiedzających. Jego piękna architektura, wspaniałe plaże i naturalne piękno to świetne powody, aby odwiedzić to urocze chorwackie miasto na półwyspie Istria.

Wybieraj spośród szerokiej gamy apartamentów i kwater w najbardziej romantycznym mieście z włoskim akcentem na chorwackim półwyspie Istria..

Zakwaterowanie Rovinj, Apartamenty Rovinj, Wakacje Rovinj, Hotele Rovinj, Last Minute Rovinj

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024