fbpx

Split – nowoczesność w starożytnym mieście

Split to jeden z najpopularniejszych kurortów w Chorwacji położony na wybrzeżu Adriatyku. Swoją piękną przyrodą, ciekawymi zabytkami i żywą atmosferą podbił serca wielu turystów z całego świata. Split to malownicze chorwackie miasto nadmorskie, które oczaruje Cię swoim naturalnym urokiem i niezwykłymi kontrastami. Jest to nowoczesny kurort położony na tle starożytnego miasta, które od wieków przyciąga turystów. Split jest głównym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i transportowym środkowej Dalmacji. Jest to port wyjściowy dla promów i statków wycieczkowych na wiele wysp na całym Adriatyku. Ze Splitu można szybko i łatwo dotrzeć do okolicznych wysp Brač, Hvar, Šolta i Čiovo. Jest to jedno z najbardziej słonecznych miejsc na Adriatyku, z ponad 240 000 mieszkańców. W okolicy uprawia się owoce, warzywa i winorośl.

Split słynie ze swojego starożytnego pochodzenia i jest domem dla licznych zabytków kultury, takich jak starożytny Pałac Dioklecjana, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zbudowany przez rzymskiego cesarza w IV wieku. Pałac został później przekształcony w miasto i obecnie stanowi historyczne centrum Splitu. Na targu Peristil można przejść się po starożytnym kamieniu, który niegdyś był teatrem lub pospacerować uliczkami starego miasta. Na wzgórzu Marjan znajduje się wiele kościołów i kaplic, które warto odwiedzić, a ze szczytu wzgórza można podziwiać wspaniały widok na całe miasto i okolicę.

Split jest popularny ze względu na swoje plaże, świetne restauracje i tętniące życiem życie nocne. Możesz popłynąć łodzią na piękne pobliskie wyspy i cieszyć się wyjątkowością Morza Adriatyckiego. Split ma również piękne plaże i wiele możliwości uprawiania sportów wodnych. Plaże znajdują się blisko miasta i są idealne dla tych, którzy chcą spędzić dzień nad morzem i cieszyć się słoneczną pogodą. Dla tych, którzy szukają czegoś bardziej aktywnego, dostępne są żaglówki, jachty, kajaki i wiele innych atrakcji wodnych.

Wybierz spośród szerokiej gamy zakwaterowania w nowoczesnym kurorcie na tle starożytnego miasta, w centrum Środkowej Dalmacji..

Zakwaterowanie Split, Apartamenty Split, Wakacje Split, Hotele Split, Last Minute Split

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024