fbpx

Szybenik – popularny kurort

Historyczne miasto i port Szybenik w Północnej Dalmacji położone jest wokół surowej i malowniczej Zatoki Szybenickiej, do której wpływa jedna z najpiękniejszych rzek krasowych, Krka, a Szybenik jest połączony z otwartym morzem wąskim i głębokim Kanałem Świętego Antoniego (Kanal svetog Ante). Miasto znane jest z bogatej historii i architektury sięgającej średniowiecza. Szybenik jest ważnym węzłem komunikacyjnym i należy do najbardziej poszukiwanych ośrodków turystycznych. Liczy ponad 50 000 mieszkańców.

Znajduje się tu wiele ważnych zabytków, w tym niezwykle cenna XV-wieczna Katedra św. Jakuba, która została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest uważana za jedną z najpiękniejszych średniowiecznych budowli w Chorwacji z elementami renesansu i baroku. Innym ważnym zabytkiem jest Stari grad, stare miasto, które znajduje się na szczycie wzgórza i oferuje widok na całe miasto i jego okolice.

Szybenik jest gospodarzem wielu festiwali i wydarzeń kulturalnych i jest popularnym miejscem turystycznym ze względu na bliskość parków narodowych, takich jak Park Narodowy Krka, który słynie z kaskadowych wodospadów i wyjątkowych plaż. Szybenik jest doskonałym miejscem dla turystów poszukujących połączenia historii, kultury i przyrody.

Wybierz spośród szerokiej gamy zakwaterowania w poszukiwanym historycznym chorwackim kurorcie Szybenik. Przeczytaj pełne informacje, opinie klientów i obejrzyj galerie zdjęć.

Zakwaterowanie Szybenik, Apartamenty Szybenik, Wakacje Szybenik, Hotele Szybenik, Last Minute Szybenik

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024