fbpx

Trogir – dużo historii i spokoju

Riwiera Trogirska, która jest najbardziej wysuniętą na północ częścią Środkowej Dalmacji, oferuje wiele pięknych adriatyckich plaż, tętniących życiem i spokojnych kurortów wakacyjnych, bliskość różnych atrakcji przyrodniczych i parków narodowych. Miasto Trogir jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Dalmacji. Jego historyczne centrum jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Trogir został założony przez starożytnych Greków 3000 lat temu. Największym magnesem jest katedra ze słynnym Portalem Lewiego. Trogir jest domem dla ponad 10 000 mieszkańców. Stary rdzeń miasta, położony na małej wyspie między lądem a Ciovo, połączony jest z Trogirskim Kanałem nowoczesnym mostem podnoszonym.

Na Riwierze Trogirskiej znajduje się jedno z ostatnich bagien na wschodnim wybrzeżu Adriatyku. Rezerwat przyrody Pantan jest miejscem gromadzenia się dużej liczby ptaków. Miłośników botaniki zainteresuje chroniony pomnik przyrody w Kaštel Štafilići, 1500-letnie drzewo oliwne oraz rodzime i egzotyczne rośliny w ogrodzie botanicznym w Kaštel Lukšići.

Wśród bardziej znanych miejsc w okolicy Trogiru są Seget Vranjica, Sevid, Uvala Ljubljeva,

Wybierz spośród szerokiej gamy zakwaterowania w historycznym i popularnym mieście Trogir. Przeczytaj pełne informacje, opinie klientów i zobacz galerie zdjęć.

Zakwaterowanie Trogir, Apartamenty Trogir, Wakacje Trogir, Hotele Trogir, Last Minute Trogir

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024