fbpx

Vodice – piękna nadmorska promenada

Dzięki swojemu lukratywnemu charakterowi Vodice stały się tętniącym życiem kurortem z dużą liczbą miejsc noclegowych, wieloma plażami z Błękitną Flagą oraz wieloma opcjami sportowymi, rozrywkowymi i gastronomicznymi. Miasto znajduje się w pobliżu Sibenika, ma około 5000 mieszkańców, port i znajduje się na autostradzie adriatyckiej. Dzięki obfitości źródeł wody rośnie tu bogata roślinność. Vodice ma piękną promenadę, która jest ozdobiona głównie palmami. Miłośnicy muzyki mogą podziwiać ludowe chóry a capella (klape) – opiekunów dalmatyńskich pieśni narodowych, a także tradycyjny festiwal jazzowy Vodice.

W centrum miasta znajduje się dziedziniec wieży Ćorić (Ćorićev toranj), zachowana część murów obronnych z czasów najazdów tureckich, która latem służy jako kino na świeżym powietrzu. Kościół Świętego Krzyża (Church of the Holy Cross) to kolejny zabytek historyczny z XV wieku. Kościół Matki Bożej z Góry Karmel (Church of Our Lady of Mount Carmel) obejmuje 14 kaplic na górze Okit z wyjątkowym widokiem. Wokół miasta znajduje się spokojna Srima i malownicza wioska rybacka Tribunj.

Wybierz spośród szerokiej oferty zakwaterowania w Vodicach z piękną promenadą i plażami wyróżnionymi Błękitną Flagą.

Zakwaterowanie Vodice, Apartamenty Vodice, Wakacje Vodice, Hotele Vodice, Last Minute Vodice

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024