fbpx

Zadar – centrum północnej Dalmacji

Zadar to znane miasto w Chorwacji, centrum Północnej Dalmacji, położone na wybrzeżu Adriatyku i oferujące turystom wiele możliwości na udane wakacje. Jest łatwo dostępne samochodem, pociągiem lub samolotem. Jest to także miasto uniwersyteckie i ważny węzeł komunikacyjny z ponad 75 000 mieszkańców. Miasto otoczone jest wieloma mniejszymi i większymi wyspami (Pasman, Dugi Otok, Ugljan).

Historia Zadaru sięga czasów antycznych, kiedy był ważnym ośrodkiem handlowym. W Zadarze znajduje się wiele zabytków: kościół św. Donata z IX wieku jest jednym z najstarszych kościołów chrześcijańskich w Chorwacji, katedra św. Anastazji, starożytne forum i wiele innych, głównie romańskich i renesansowych budynków. Historyczne centrum jest zdominowane przez słynną ulicę Kalelarga.

Oprócz zabytków Zadar oferuje mnóstwo plaż, możliwości uprawiania różnych sportów, wiele restauracji i barów z lokalnymi specjałami, a także wiele lokali rozrywkowych oferujących życie nocne. Miasto szczyci się również dwiema nowoczesnymi, technicznie unikalnymi atrakcjami: Organami Morskimi (Sea Organ), które emitują specyficzne dźwięki, oraz Pozdrowieniem Słońca (Greeting to the Suncu), które tworzy zestaw efektów wizualnych. We względnej bliskości znajdują się także parki narodowe Paklenica i Kornati.

Wybierz spośród szerokiej oferty zakwaterowania w Zadarze, w Chorwacji, z mnóstwem zabytków, plaż i nocnego życia. Przeczytaj pełne informacje, opinie klientów i obejrzyj galerie zdjęć.

Zakwaterowanie Zadar, Apartamenty Zadar, Wakacje Zadar, Hotele Zadar, Last Minute Zadar

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024