fbpx

Parki narodowe w Chorwacji

Chorwacja ma wiele pięknych parków narodowych, które oferują wspaniałe krajobrazy i wiele interesujących ścieżek dla turystów pieszych. Oto lista niektórych z najpiękniejszych i najpopularniejszych parków narodowych w Chorwacji wraz z tym, co można w nich zobaczyć:

Plitwickie Jeziora to najstarszy i największy park narodowy w kraju, położony w samym sercu Chorwacji. Słynie z pięknych kaskadowych jezior, które przeplatają się ze wspaniałymi wodospadami i malowniczymi szlakami. Park jest domem dla bogactwa flory i fauny, w tym różnych gatunków ptaków, ryb i ptaków drapieżnych. Nakręcono tu słynny film Skarb w Srebrnym Jeziorze z udziałem Winnetou i Old Shatterhand.

wodospady i jeziora w pięknej, zielonej przyrodzie
Jeziora Plitwickie Chorwacja

Park Narodowy Krka znajduje się w pobliżu miasta Šibenik i słynie z pięknych wodospadów i jezior. W parku narodowym znajduje się również wiele zabytków historycznych i kulturowych, w tym średniowieczny klasztor i starożytne miasto Skradin.

Park Narodowy Kornati znajduje się na Morzu Adriatyckim i obejmuje ponad 100 wysp i wysepek. Jest to popularne miejsce do nurkowania, a tym samym oferuje wiele możliwości odkrywania podwodnego świata.

Park Narodowy Mljet znajduje się na wyspie Mljet i jest znany z bogatej flory i fauny. Na terenie parku znajduje się również starożytny klasztor i rzymskie ruiny.

Park Narodowy Paklenica znajduje się w górach Velebit i oferuje wiele możliwości uprawiania turystyki pieszej i wspinaczki górskiej. W parku znajduje się również wiele interesujących formacji skalnych i jaskiń.

Park Narodowy Risnjak znajduje się w pobliżu granicy chorwacko-słoweńskiej i jest domem dla wielu gatunków zwierząt, w tym rysia i niedźwiedzia. Park jest także domem dla wielu szlaków turystycznych i oferuje wiele spektakularnych widoków.

Park Narodowy Sjeverni Velebit znajduje się w górach Velebit i jest domem dla wielu gatunków roślin i zwierząt, w tym rzadkiego orła przedniego i koziorożca. Park jest także domem dla najdłuższego szlaku turystycznego w Chorwacji, który oferuje spektakularne widoki na okolicę.

Park Narodowy Brijuni znajduje się na małym archipelagu Brijuni u wybrzeży Istrii i jest domem dla różnych gatunków zwierząt, w tym nawet słoni i żyraf. W parku znajduje się również starożytna rzymska osada i wiele historycznych miejsc.

Park Narodowy Učka położony jest w górach Učka na półwyspie Istria i oferuje spektakularne widoki na Morze Adriatyckie i okolicę. W parku znajduje się również wiele jaskiń i zabytków historycznych.

Park Narodowy Lonjsko polje znajduje się na nizinach rzeki Sawy i jest domem dla wielu rzadkich gatunków ptaków, w tym bielika i czapli. W parku znajduje się również wiele szlaków rowerowych i pieszych.

W każdym z tych parków narodowych można cieszyć się piękną przyrodą i wieloma interesującymi atrakcjami. Niezależnie od tego, czy uprawiasz turystykę pieszą, nurkowanie, czy po prostu chcesz spędzić czas na łonie natury, chorwackie parki narodowe oferują wszystko, czego potrzebujesz na niezapomniane wakacje.

      Apartamenty Chorwacja 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024Ubytovanie v Chorvátsku 2024Ubytování v Chorvatsku 2024